Gaja Rutar ubranila naslov državne prvakinje v sedmeroboju
V soboto in nedeljo, 23. in 24. 5. 2026, je v Mariboru v pravem poletnem vremenu potekalo Prvenstvo Slovenije v mnogoboljih. V kategoriji mlajših mladink se je izvrstno borila naša atletinja Gaja Rutar, ki je v seštevku vseh sedmih disciplin ubranila lanski naslov državne prvakinje in ob tem in izboljšala svoj lanski rezultat. Skupno je dosegla kar 4786 mnogobojskih točk.
Prvenstvo je Gaja otvorila z izjemnim tekom na 100m z ovirami, kjer je s časom 12:08 s popravila svoj osebni rekord. Osebni rekord je dosegla še v dveh disciplinah in sicer v metu krogle (9,87 m) in v metu kopja (31,35 m).
Odlično je nastopila tudi v ostalih disciplinah sedmeroboja: skok v višino (1,57 m), skok v daljino (5,26 m), tek na 200m (26,65 s) in tek na 800m (2:27,61).
Z odličnimi nastopi v vseh disciplinah je Gaja znova dokazala svojo vsestranskost in borbenost.
V nedeljo, 24. 5. 2026, je vzporedno s Prvenstvom v mnogobojih potekal še Track Meeting Maribor. V diciplini 200m je v članski konkurenci nastopila Ajda Kragelj in si pritekla odlično 13. mesto.
Iskrene čestitke Gaji, Ajdi in trenerju!
